تازه های بین المللی حقوق اساسی بیست و هفتم شهریور 1395

ساخت وبلاگ
چکیده : 1) قانون اخذ اجازه از دولت برای انجام امور مذهبی عمومی در اوکراین، خلاف قانون اساسی اعلام گردید، دیو... با عنوان : تازه های بین المللی حقوق اساسی بیست و هفتم شهریور 1395 بخوانید :

1) قانون اخذ اجازه از دولت برای انجام امور مذهبی عمومی در اوکراین، خلاف قانون اساسی اعلام گردید، دیوان قانون اساسی اوکراین درخواست اجازه از دولت برای انجام امور مذهبی عمومی را در حالی که انجام دیگر امور عمومی تنها نیاز به اعلام دارند خلاف قانون اساسی اعلام نمود و این اجازه را در تضاد با اصول اساسی آزادی مذهبی، آزادی اجتماعات و برابری دانست.

2)  حزب دمکراتیک ژاپن، برای اولین بار یک زن() را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرده است. او سومین زنی است که در ماه‌های اخیر وارد عرصه سیاسی ژاپن می‌شود؛ فرماندار توکیو و وزیر دفاع ژاپن نیز زن هستند. وی قبلا مدل لباس شنا و مجری تلویزیونی بوده و از مادری ژاپنی و پدری تایوانی متولد شده است. رنهو پس از پیروزی گفت که او تنها به انتقاد از دولت نخواهد پرداخت بلکه سیاست‌هایی نیز ارائه خواهد کرد و حزب دمکراتیک را به حزبی برای مردم تبدیل خواهد کرد.

3) ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهوری پیشین برزیل (2003-2010) به اتهام رشوه خواری و فساد مالی از سوی دادستان جمهوری فدراتیو برزیل تحت پیگرد قرار گرفت؛ آقای دا سیلوا در نظر داشت بار دیگر فعالیت‌های سیاسی خود را از سر بگیرد اما احتمالا به جریان افتادن پرونده فساد مالی مانعی عمده در راه موفقیت در صحنه سیاسی خواهد بود. از او به عنوان یکی از پرطرفدار ترین سیاستمداران برزیل نام برده می‌شد و هنوز هم حامیان فراوانی در میان مردم این کشور دارد. وی اتهام فساد مالی را رد کرده و گفته است که این اتهام انگیزه سیاسی دارد و علیه او پرونده سازی شده است. در صورت اثبات اتهام، او به مدت هشت سال از فعالیت سیاسی محروم خواهد شد. دادستانی برزیل گفته است که آقای دا سیلوا به اتهام تدوین و اجرای طرح رشوه‌خواری، دریافت کمیسیون از معاملات دولتی و پولشویی در ارتباط با فعالیت شرکت نفتی پتروبراس تحت پیگرد قرار گرفته است. وی متهم است که با اجرای این طرح باعث شد تا حدود ۱۳ میلیارد دلار به این شرکت، به سهامداران آن و به خزانه دولت برزیل خسارت وارد شود.

تازه های حقوق بین الملل,تازه های فال و طالع بینی,تازه های جراحی بینی,تازه های انتشارات بین المللی حافظ,تازه های کتاب روابط بین الملل,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 11 مهر 1395 ساعت: 3:17