تعلیق اجرای دستور اجرایی دونالد ترامپ | بلاگ

تعلیق اجرای دستور اجرایی دونالد ترامپ

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

قاضی فدرال دریک واتسون در هاوایی، دستور اجرایی تازه دونالد ترامپ را در سراسر ایالات متحده آمریکا، پیش از اجرا معلق کرد. 

این دومین بار است که دستور مهاجرتی دولت ترامپ که کشورهای عمدتا مسلمان را هدف می گیرد در دادگاه ها معلق می شود. داگ چین، دادستان هاوایی، گفته بود که نسخه جدید فرمان دونالد ترامپ اساسا همان فرمانی است که بار اول صادر شده بود. او گفت که "همان ممنوعیت جامع ورود اتباع کشورهای مسلمان" به آمریکا در دستور جدید آمده و در مقایسه با دستور اول، فقط یک کشور از این ممنوعیت مستثنی شده است. دادستانی هاوایی همچنین استدلال کرده است که این ممنوعیت ناقض قانون اساسی است چون بر اساس ملیت علیه مسافران تبعیض قائل می شود.

باب فرگوسن دادستان کل واشنگتن که در تلاش ها برای متوقف کردن این دستور شرکت داشته حکم دادگاه هاوایی را "خبری عالی در راستای یک کار تیمی" توصیف کرد. پس از دریک واتسون از هاوایی، دومین قاضی فدرال، تئودور چوانگ از ایالت مریلند نیز حکم به توقف اجرای دستور اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا داد.

قاضی فدرال تئودور چوانگ در ایالت مریلند با استناد به سخنرانی های انتخاباتی دونالد ترامپ، دومین دستور اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را ناقض قانون اساسی و ادامه محدودیت اشخاص بر اساس مذهب و تنها علیه مسلمانان تشخیص داده و درنتیجه اجرای آن را متوقف کرده است. اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و گروههایی به نمایندگی از مهاجران، پناهجویان و خانواده‌های آنها علیه فرمان دوم رئیس جمهوری شکایت کرده بودند.


...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت: 20:53