شکست پوپولیست ها در انتخابات پارلمانی پادشاهی هلند

ساخت وبلاگ
چکیده : پوپولیست‌ها در انتخابات پارلمانی پادشاهی هلند شکست خوردند. شمارش بیش از 90 درصد آرای از پیروزی حزب ل... با عنوان : شکست پوپولیست ها در انتخابات پارلمانی پادشاهی هلند بخوانید :

پوپولیست‌ها در انتخابات پارلمانی پادشاهی هلند شکست خوردند. شمارش بیش از 90 درصد آرای از پیروزی حزب لیبرال به رهبری نخست‌وزیر مارک روته، حکایت دارد. حزب حاکم "مردم برای آزادی و دمکراسی" به رهبری  نخست‌وزیر هلند توانست ۳۲ کرسی از کرسی‌های پارلمان این کشور را به دست بیاورد.  حزب راست "برای آزادی" (PVV) به رهبری خیرت ویلدرز با شعارهای پوپولیستی صاحب ۱۹ کرسی شد.  دمکرات‌مسیحی‌ها و حزب دمکرات ۶۶ (دی ۶۶) با فاصله‌ای اندک از حزب "برای آزادی" هر کدام ۱۹ کرسی را صاحب شدند. شواهد نشانگر تشکیل دولتی جدید به رهبری مارک روته است. بیش از ۸۰ درصد از آرا شمارش شده است. بسیاری از رهبران اروپا، از جمله آنگلامرکل، صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه پیروزی نخست‌وزیر هلند را تبریک گفته‌اند.

خیرت ویلدرز(Geert Wilders)، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی در پادشاهی هلند، ضمن اسلام زدایی و خروج از اتحادیه اروپا، از مهاجرت مسلمانان به این کشور نیز جلوگیری خواهد کرد.  دو هفته مانده به انتخابات مجلس در پادشاهی هلند، خیرت ویلدرس، از پوپولیست های راست‌گرا توانسته بود شمار هواداران خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت: 20:53