امضای لایحه خروچ از اتحادیه اروپا-برگزیت

ساخت وبلاگ
چکیده : مجلس اعیان پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، اولین تغییرات در برگزیت را با نصاب 358 موافق... با عنوان : امضای لایحه خروچ از اتحادیه اروپا-برگزیت بخوانید :

مجلس اعیان پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، اولین تغییرات در برگزیت را با نصاب 358 موافق مقابل 256 مخالف در حمایت از حقوق شهروندان اتحادیه اروپا ساکن در انگلیس، تصویب کرد. در خبری دیگر، پس از تصویب مجلس اعیان، روز پنج‌شنبه(26 اسفند/16 مارس) الیزابت دوم ملکه پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی لایحه اجرایی شدن ماده 50 معاهده لیسبون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را امضا کرد.  

در همین ارتباط نیکولا استورجن وزیر اول اسکاتلند، گفته است از پارلمان اسکاتلند خواهد خواست درخواست برگزاری همه پرسی مجدد استقلال این کشور از بریتانیا  را برای  2018 و بهار 2019 تصویب کند. وی تاکید کرده است که مردم اسکاتلند باید بین خروج سخت و بدون انعطاف از اتحادیه اروپا و بازار واحد و استقلال کشورشان حق انتخاب داشته باشند.

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی از اتحاد  انگلستان، اسکاتلند و ولز به اضافه ایرلند شمالی تشکیل شده است. پادشاهی اسکاتلند در سال ۱۷۰۷ با اتحاد با پادشاهی انگلستان کشور پادشاهی بریتانیا را تشکیل دادند. خانم استورجن که رهبر حزب استقلال اسکاتلند، حزب حاکم در این کشور است، می گوید که رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا وضعیت را تغییر داده و مردم اسکاتلند باید بتوانند دوباره نظر خود را در مورد استقلال از بریتانیا اعلام کنند. اکثر رأی دهندگان در اسکاتلند به باقی ماندن در اتحادیه اروپا رأی دادند، اما در کل بریتانیا اکثریت با طرفداران خروج بود. خانم استورجن گفته است که همه پرسی دوباره برای حفظ منافع اسکاتلند ضروری است. برگزاری همه پرسی نیازمند تصویب پارلمان بریتانیاست که اسکاتلند در آن ۵۹ کرسی دارد.

 

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت: 20:53